نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو ژنوتیپ برتر

این نوع نهال در محیط های سرد محصولات درشت و پرباری را تولید میکند و بهترین مکان برای کشت و پرورش این نهال مناطق سرد میباشد ؛ در مناطق گرم هم محصولات این نهال ریز تا متوسط میباشند .

این نهال از سال اول شروع به بار دهی میکند و پایه این نهال کوچک است .

گردو میوه ایست که دارای 2 پوسته نرم و سخت است که پوسته نرم آن به راحتی جدا میشود ولی پوسته دوم سخت و سفت است .

این نهال ها نیاز به سرمای منفی 7 درجه سانتیگراد به مدت 700 ساعت تا 1500 ساعت را دارند .

نهال این نوع گردو توانایی تحمل سرمای منفی 11 را داراست .

توضیحات

خصوصیات نهال گردو ژنوتیپ برتر متنوع و جالب است. اگر بخواهیم در مورد هر یک از انواع نهال گردو ژنوتیپ برتر که تولید آن در نهالستان رویال نهال رونق انجام می‌شود بپردازیم، نیاز به مطلبی بسیار طولانی خواهیم داشت که از گنجایش این صفحه بیرون است. سابقه بسیار طولانی و کم نظیر این نهالستان که حاصل بیش از نیم قرن تجربه است، در بحث تامین و فروش انواع نهال گردو می‌باشد.

در نهالستان رویال نهال رونق ، مشخصات نهال گردو ژنوتیپ را به همراه مباحثی از خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر بررسی می‌کنیم. مشاوره‌ی رایگان با کارشناسان رویال نهال رونق می‌تواند به شما کمک کند که بهترین نهال را برای منطقه‌ی خود انتخاب کنید.

خصوصیات نهال گردو ژنوتیپ برتر

هر یک از انواع نهال گردو ژنوتیپ برتر که در مجموعه نهالستان رویال نهال گردو تولید می‌شود، دارای خصوصیاتی بسیار منحصر به فرد هستند.

نهال گردو شروع یک مسیر تجاری بزرگ است؛ مسیری که نیازمند همت و تلاش و پیگیری است تا به سود برسد. از مشخصات نهال گردوی ژنوتیپ برتر می‌توان به دیر گل بودن آن اشاره کرد. همچنین نهال‌ گردو برتر، هر سال به بار می‌نشیند؛ خوب است بدانید که این رقم از دسته نهال‌های گردوی پربازده می‌باشد.

همچنین خوب است به این نکته توجه داشته باشید که نهال گردو واریته ویژه می‌تواند ۲۰ روز دیرتر از رقم‌های چندلر و فرنور شکوفه باز کند. همچنین نهال گردو واریته ژنوتیپ برتر، دیرگل می‌باشد و می‌تواند برای مناطقی که سرمایی شدیدی دارند عملکرد بسیار خوبی داشته باشد.

فاصله کاشت

اگر بهترین نهال گردو ژنوتیپ برتر را در اختیار داشته باشیم، اما فاصله مناسب برای کاشت بین نهال‌ها رعایت نشده باشد، ممکن است که میزان باردهی محصول نهال‌ها کاهش یابد. فاصله مناسب پیشنهاد شده برای کاشتن نهال‌گردوی ژنوتیپ برتر 7 در 7 است. یکی از فواید این فاصله آن است که بعد از تنومند شدن، درختان بر یک دیگر سایه نندازند و نور خورشید به همه‌ی آن‌ها برسد.

کشور سازنده گردو ژنوتیپ برتر

سازنده‌ی این رقم از نهال‌ها مانند رقم نهال گردو تویسرکان، کشور ایران می‌باشد. در واقع فروش نهال گردو ژنوتیپ برتر از کشور ایران آغاز شده است و دیگر کشورها، پس از خرید این نهال‌ها از ایران می‌توانند به کشت این ژنوتیپ گردو بپردازند.

درصد چربی

از مشخصات گردو ژنوتیپ برتر، مغز پر چرب آن است. از بین رقم‌های مختلف زنوتیپ، بهترین رقمی که می‌توان به آن اشاره کرد، نهال گردو ژنوتیپ برتر می‌باشد.

شکل گردو

یکی از مشخصات گردوی ژنوتیپ برتر، شکل ظاهری گردوی آن می‌باشد؛ شکل این میوه‌ی خوش طعم، به صورت تخم مرغی می‌باشد که پوست کاغذی نیز دارد.

ضخامت پوست چوبی

جالب است بدانید که ژنوتیپ گردو حاصل از این نهال‌ها به گونه‌ای است که سبب شده ضخامت پوست چوبی آن‌ها نازک ‌باشد.

حداکثر ارتفاع درخت

هر یک از انواع نهال‌ گردوی ژنوتیپ برتر دارای ارتفاع خاصی هستند؛ به نحوی که می‌توان ارتفاع این نهال‌ها را از حدود ۷۰ سانتی متر تا 2 متر با تلرانس حدودا ۵ تا ۱۰ درصدی، دسته بندی کرد.

گفته می‌شود که بعضی از انواع ژنوتیپ برتر می‌توانند تا ارتفاع 4 متر نیز رشد کنند.

تحمل خشکی

از مشخصات نهال گردو ژنوتیپ برتر که خیلی ارزشمند است، مقاومت بالای این نهال گردو نسبت به خشکی می‌باشد. بنابراین می‌شود این رقم نهال‌ها را در مناطق خشک کشور نیز با شرایط خاصی کشت کرد.

نیاز سرمایی

برای این که نهال‌ گردو ژنوتیپ برتر بتواند در فصل بهار از خواب بیدار شود و شکوفه بدهد، نیاز دارد تا در فصل زمستان میزان سرمای مشخصی را دریافت کند. در صورت اینکه نیاز سرمایی نهال در فصل زمستان پاسخ داده شود، خواب زمستانه‌ی نهال بر طرف می‌شود و عملکرد آن بهبود خواهد یافت.

سهولت جدا شدن مغز از پوست چوبی

پوست چوبی میوه‌های این نهال به راحتی از مغز گردو جدا می‌شوند. در واقع به بیان بهتر، برای جدا کردن مغز گردو از پوست چوبی که آن را احاطه کرده است، دردسری وجود ندارد و این یک نکته‌ی مثبت درباره‌ی کیفیت گردو است.

عمر اقتصادی نهال گردوی برتر

عمر اقتصادی و مفید نهال‌ گردو ژنوتیپ برتر بین 100 تا 120 سال می‌باشد.

رنگ مغز گردو

مغز نهفته شده درون پوست چوبی این نهال‌ها به رنگ سفید شیری می‌باشد؛ طعم آن نیز مطبوع و خوشمزه است.

وزن گردو

وزن هر عدد از میوه‌های نهال گردو ژنوتیپ برتر حدودا 13 گرم می‌باشد؛ اگر پوست چوبی را از مغز میوه جدا کنیم، مغز میوه به تنهایی حدود 6 گرم خواهد بود.

ارتفاع از سطح دریا

برای اینکه نهال گردو بتواند محصول با کیفیت ارائه کند، لازم است که ارتفاع کاشت مناسب آن رعایت شود. اما نهال گردو ژنوتیپ برتر محدودیتی در این مورد ندارد و می‌تواند در هر ارتفاعی از سطح دریا کاشته شود.

مقاومت در برابر افت

نهال‌های گردو ژنوتیپ برتر نسبت به انواع بیماری‌ها و آفات مقاومت بالایی از خود نشان داده‌اند. اما شما می‌توانید برای اطمینان بیشتر در زمان مناسب به سمپاشی درختان گردوی نهالستان خود اقدام کنید. لازم به ذکر است که انواع سم‌ها را می‌توانید از جاهایی که به فروش گردو ژنوتیپ برتر می‌پردازند، تهیه کنید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

نهال‌های گردو ژنوتیپ برتری که در یک نهالستان کاشته شده‌اند، می‌توانند در سن 5 سالگی، حدود 8 تن گردو در هر هکتار تولید کنند.

شروع به محصول دهی

جالب است بدانید که این نهال از همان سال اول به بار می‌نشیند و از رقم‌های پر بار می‌باشد. اگر می‌خواهید در سال اول کاشت نهال گردو، محصول با کیفیت برداشت کنید، کافی است به خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر اقدام کنید.

قدرت رشد درخت

قدرت رشد نهال گردو ژنوتیپ برتر بسیار بالا می‌باشد. در صورتی که شرایط محیطی برای رشد نهال گردو مساعد باشد، رشد قابل توجهی را از این ارقام مشاهده خواهید کرد.

رقم گرده افشان نهال گردوی برتر

از مشخصات نهال گردوی ژنوتیپ برتر می‌توان به رقم گرده افشانی آن‌ها اشاره کرد. این رقم از نهال‌ها برای گرده افشانی به واسطه نیاز دارند و رقمی که به گرده افشانی نهال‌های گردو ژنوتیپ برتر کمک می‌کند، فرانکت است.

میزان آبیاری نهال گردوی ژنوتیپ

نهال گردو ژنوتیپ برتر نیاز دارد تا هر 7 الی 10 روز در سایه انداز آبیاری شود. در این صورت است که می‌تواند رشد خوبی داشته باشد و محصولی با کیفیت ارائه بدهد. در بخش بعدی نحوه‌ی خرید نهال گردو را بیان خواهیم کرد.

قیمت نهال گردو ژنوتیپ برتر

برای اطلاع از به روزترین قیمت نهال گردو ژنوتیپ برتر، می‌توانید با شماره های ثبت شده در پایین صفحه با ما در تماس باشید و علاوه بر استعلام آخرین قیمت گردو ژنوتیپ برتر، از مشاوره‌ی رایگان کارشناسان رویال نهال بهره‌مند شوید.

این نهال در فروشگاه نهال مهندس رونق موجود است و شما میتوانید برای مشاوره و خرید نهال با استفاده از شماره های موجود در انتهای صفحه با ما درتماس باشید

برای دیدن مشخصات سایر ارقام نهال گردو روی لینک زیر کلیک کنید

ارقام نهال گردو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *