نهال گردو پیوندی چندلر

نهال گردو پیوندی چندلر

این رقم از نهال های گردو جز پرکشت ترین نهال های گردو بوده و در اکثر نقاط جهان محبوبیت فراوانی دارد . منشا اصلی این نهال کشور آمریکا بوده و در خود آمریکا اکثر باغبانان از این رقم نهال استفاده میکنند .

نهال گردو پیوندی چندلر

از مزیت های خوب این رقم نهال گردو مقاومت بالای آن به سرما و آفات بوده و به دلیل اینکه دارای مغز با کیفیت و دارای پوسته شفاف است به یکی از محبوبترین و معروفترین رقم نهال های گردو تبدیل شده است .

این رقم نه تنها در کشور ما بلکه در اکثر کشورهای جهان کاشته میشود و بازار پسندی بالایی در کشور ما دارد .

از دیگر مزیت های گردو پیوندی چندلر این است که بدنه آن به راحتی شکسته میشود و مغز گردو به صورت سالم و با کیفیت بیرون می آید .

از ویژگی های اصلی این نهال برگ دهی آن است که به صورت دیربرگ میباشد و حدود 25 روز بعد از درختان ژنوتیپ و بذری شروع به رشد میکند . به همین علت است که این نهال در شهرهایی که بهار تقریبا سردی دارند مناسب میباشد .

این نهال از سال اول کاشت شروع به باردهی میکند و گرمای شدید تابستان در کیفیت این گردوها تاثیری ندارد . به همین علت در بیشتر شهرهای کشورمان از این نهال بیشتر استفاده میشود .

از طرفی نهال گردوی چندلر جز ارقام نهال های پیوندی است و نیاز به گرده افشانی دارد . برای این منظور باید به ازای 20 نهال گردوی چندلر 1 نهال گرده افشان بکارید و با این کار باروری بسیار بالا و با کیفیتی را شاهد خواهید بود .برای رقم گرده افشان نیز میتوانید از ارقام فرانکوت ، فرنت و روند استفاده کنید .

در نهالستان مهندس سیاوش رونق این رقم گردو با بالاترین کیفیت پرورش داده میشود . در این نهالستان با تجربه بالای 30 سال در زمینه نهال کاری ، اصلاح نژاد و احداث انواع باغات تمامی نهال ها زیر دست مهندس مجرب پرورش داده میشوند .

نحوه پیوندی شدن نهال (نهال گردو پیوندی چندلر)

در 1986 پارادوکس (Juglans hindsii x J. regia) و درختان گردو سیاه شمالی کالیفرنیا (J. hindsii) به عنوان بذر ، نهال بدون پیوند یا چندلر در پیوند درختان در یک آزمایش تکراری کاشته شدند . درختان بدون پیوند در سال 1987 به رقم چندلر پیوند زده شدند . داده های عملکرد هشت ساله نشان داد که درختان پارادوکس با 23727 کیلوگرم در هکتار عملکرد بیشتری نسبت به 21.290 کیلوگرم در هکتار برای درختان سیاه شمال کالیفرنیا داشتند . درختان پارادوکس کاشته شده به عنوان بذر با 27105 کیلوگرم در هکتار بیشترین عملکرد را داشتند و پس از آن درختان پیوندی پارادوکس با 25196 کیلوگرم در هکتار ، درختان گردوی سیاه شمال کالیفرنیا پیوند داده شده با 24027 کیلوگرم در هکتار و درختان سیاه شمال کالیفرنیا به عنوان بذر با 21524 کیلوگرم در هکتار کاشته شدند . به وقتی میانگین عملکرد درختان کاشته شده در هر دو پایه بین درختان کاشته شده به عنوان درختان پیوند زده (24597 کیلوگرم در هکتار) و درختان کاشته شده به عنوان بذر و پیوند یک سال بعد (24428 کیلوگرم در هکتار) تفاوتی وجود نداشت . درختان کاشته شده به عنوان نهال کمترین عملکرد را داشتند (18618 کیلوگرم در هکتار) . بیشترین سطح مقطع تنه برای درختان پیوند زده در شمال کالیفرنیا و بزرگترین درختان هر دو پایه کاشته شده به عنوان بذر بود. بیشترین بازدهی در درختانی که روی پایه Paradox رشد می کنند بیشتر بود . بیشترین میزان توده تاج بر روی درختان ریشه دار پارادوکس کاشته شده به عنوان نهال و بالاترین میزان در درختان ریشه دار پارادوکس که قبل از کاشت پیوند زده شده بودند ، بود. در سال 1996 هیچ گونه تاج روی درختان پارادوکس کاشته شده به عنوان بذر قابل مشاهده نبود و فقط یک درخت از بیست درخت در سال 1998 دارای صفرا بود . تفاوت در بروز گال تاج ممکن است برخی از تفاوت های عملکرد و رشد بین درختان ریشه دار پارادوکس کاشته شده را در بر داشته باشد . به عنوان بذر در مقایسه با درختانی که به عنوان نهال یا درختان پیوند زده شده کاشته شده اند .

English-Walnut_shutterstock_495972415.jpg
نهال گردو چندلر

ویژگی های نهال گردو چندلر

درخت گردو چندلر از انواع درخت گردوی کالیفرنیا است که به دلیل بهره وری بالا و کیفیت خوب مغز گردو معروف است . مغز چندلر صاف و گرد است .

پوسته بیرونی آن نازک است و به راحتی با دست شکسته می شود . این گونه درخت گردو دارای حامل جانبی با٪ 85-90 درصد است .

دارای هسته رنگ روشن با درصد٪ 90-100 است . درخت گردو چندلر به طور متوسط ​​13،4 گرم گردو و مغز گردو داخل آن 6،5 گرم وزن دارد . هسته داخلی به راحتی به دو نیم تقسیم می شود (با دست شکسته می شود).

اندازه درخت گردو چندلر متوسط ​​است. ارتفاع آن تا چندین متر افزایش می یابد و بستگی به نحوه مراقبت از درختان دارد . هرس در دوره رشد اولیه هر ساله برای این درخت ضروری است . عملکرد درخت گردو چندلر بسیار پربار است و تا 13 تن در هکتار محصول می دهد .

شما می توانید گردو را در ماه سپتامبر با هسته های خوب جمع آوری کنید . گردو را از پوسته جدا کنید .

پیوند زنی نهال گردو چندلر در رویال نهال رونق

در نهالستان درخت گردو ، ما درختان گردو چندلر را با پیوند آنها روی پایه juglans regia تولید می کنیم . نهال گردو ما juglans regia (که به انگلیسی گردو نیز معروف است) می باشد . این یک پایه بسیار مقاوم در برابر بیماری است . نسبت به سایر پایه ها مانند گردوی سیاه بسیار مقاوم است . ما از چندین روش تکثیر برای پیوند نهال گردو استفاده می کنیم . ما بیشتر از روش پیوند زدن جوانه زنی استفاده می کنیم . گونه گرده افشان درخت گردو چندلر Franquette است . شما باید به ازای هر 10 درخت گردو چندلر 1 درخت Franquette بکارید . به یاد داشته باشید درختان گردو توسط باد گرده افشانی می شوند نه زنبورها یا عوامل دیگر . درخت گردوی چندلر را می توان در طرح پرچین کاشت . در این طرح ، فاصله درختان باید 7 متر در 5 متر باشد .

عملکرد نهال گردو چندلر

نهال گردو چندلر درختان گردوی چندلر عملکرد میوه بالایی دارند. چندلر یک نوع گردوی پدرو و گردوی آمریکایی است که از محل عبور UC 56-124 تولید شده است .

ویژگی های نهال گردو چندلر

چندلر یکی از انواع گردو است که به طور گسترده در جهان ترجیح داده می شود . درختان گردوی چندلر ما برای فروش اگر می خواهید درختان گردو چندلر بخرید ، لطفاً با ما تماس بگیرید یا برای ما بنویسید. اندازه درخت گردوی چندلر ما 70-100 سانتی متر ، 100-150 ، 150-200 سانتی متر یا 200 و بالاتر سانتی متر است .

قیمت نهال گردو چندلر

قیمت های ما با توجه به سفارشات تغییر می کند . انواع درخت گردو چندلر نهال گردو پیوندی ، گواهی شده ، نهال گردو و درختان گردو برای شما آماده است .

ظاهر گردو چندلر

درخت گردوی چندلر در شاخه های کناری محصول بالایی دارد . میوه ها معمولاً شکل 2 یا 3 دارند . عملکرد میوه بین 49 تا 52 درصد است . وزن میوه بین 9 تا 13.5 گرم است . بیضی شکل ، صاف ، رنگ روشن و میوه پوسته ای نازک دارد. قسمت داخلی میوه به راحتی از قسمت بیرونی آن جدا می شود . عملکرد میوه 50 درصد است . وزن داخلی میوه بین 6 تا 6.5 گرم وجود دارد . می توان آن را تا ارتفاع 1000-1200 متر از سطح دریا کاشت.

مشخصات ظاهری نهال گردو چندلر

یک ساختار درختی با زاویه متوسط ​​ومتوسط ​​و نیم وجود دارد . در سطح متوسط ​​نرخ رشد دارد . هنگامی که به درستی نگهداری و مناسب شرایط منطقه باشد ، بین 3 تا 5 سالگی شروع به میوه دادن می کند .

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی درخت گردو چندلر 700 تا 1000 ساعت زمان خنک کننده تاریخ گلدهی بین 23 آوریل و 1 مه است . بین 25 سپتامبر تا 10 اکتبر برداشت می شود.

گرده افشان های نهال گردو چندلر

نهال های فرانکت فرانت فرنور و سیکو (Franquette ، Fernette ، Fernor و Cisco) به عنوان گرده افشان ترجیح داده می شوند . این ترجیح ترین نوع گردو است که از نظر تجاری در جهان ترجیح داده می شود .

کدام کشورها بیشتر نهال گردوی چندلر را ترجیح می دهند ؟

5 کشور برتر که بیشتر نهال گردوی چندلر را ترجیح می دهند . ازبکستان ، گرجستان ، اسپانیا ، ایتالیا و آذربایجان کشورهایی هستند .

دلیل اینکه نهال های گردوی چندلر بیشترین ترجیح را در این کشورها دارند . این است که میوه گردوی چندلر بسیار با کیفیت و خوشمزه است . علاوه بر این ، درخت گردوی چندلر به طور منظم میوه می دهد . درخت گردوی چندلر هر سال میوه می دهد . درخت گردوی چندلر میوه فراوان می دهد . درخت گردو چندلر به دلیل داشتن میوه منظم و با کیفیت بالا سالها رتبه برتر خود را در رتبه جهانی در جهان حفظ خواهد کرد .

خرید نهال گردو چندلر

باغبانان عزیز برای تهیه این نهال به صورت عمده و خرده میتوانید با شماره های زیر با ما در تماس باشید .

برای دیدن سایر ارقام نهال گردو روی لینک زیر کلیک کنید

ارقام نهال گردو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *