نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور و نکات مهم در خرید نهال گردو فرنور پیوندی
نهال گردو فرنور یکی از رقم نهال گردو کشور فرانسه بوده که از ارقام خوب بشمار میرود. بدلیل مقاومت بالایی که در برابر آفات و سرما دارد به عنوان یک گردوی محبوب شناخته شده است و استقبال بی نظیری را در میان دیگر نهال ها پیدا کرده است.

 خرید نهال گردو فرنور در مناطق سردسیر و کوهستانی پیشنهاد می شود 

انواع نهال گردو با نژاد مختلف روانه بازار شده است که هر کدام به نحوی باردهی دارد و کیفیت بالایی را از خود نشان میدهد.اگر بدنبال رقم نهال گردو پربازده و مقاوم به سرما با باردهی تجاری هستید این مطلب را از دست ندهید.

خرید نهال گردو فرنور
خرید نهال گردو فرنور در مناطق سردسیر بیشتر است.

مقدمه معرفی نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور پیوندی از کشور فرانسه می باشد که از محبوب ترین ارقام روز دنیا است.بعد از چندلر پرفروش ترین نهال گردو فرنور است.

این رقم خصوصیات نابی دارد که در اد امه به آن می پردازیم.اگر بدنبال رقم نهال گردو باکیفیت و پرباری هستید که باردهی تجاری داشته باشد و مناسب کاشت مناطق سردسیر و معتدل باشد نهال گردو فرنور می تواند بهترین پیشنهاد باشد.

»نهال گردو فرنور دیرگل و زودبازه است که در ارتفاعات ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ متر رشد خوبی دارد«

این رقم باکیفیت می تواند به عنوان یکی از ارقام بسیار محبوب و پرطرفدار باشد که بعد از چندلر توانسته خود را در دل مردم جای کند.آن را با نهال مقاوم به سرما می شناسند و از پایداری که به سرما دارد بسیار مورد استقبال همگان قرار گرفته است.قبل از خرید نهال گردو بایستی به شرایط اقلیمی و نگهداری آن توجهات لازم را داشته باشید.

بسیاری از درختان گردو به دلیل رو به رو شدن با سرما از بین می روند و این می تواند انتخاب نادرست یک باغدار برای نهال گردو باشد.قبل از کاشت هر نهالی با هر نژادی بایستی بررسی های لازم صورت بگیرد که اصلا این نهال برای کاشت در این منطقه مناسب می باشد یا خیر؟

خیلی از درختان هستند که بدلیل سرمای بهاره و در سرمای کوهستانی نابود می شود نهال گردو فرنور بدلیل مقاومت بسیار خوبی که دارد می تواند سرمای زیادی را متحمل شود.

خصوصیات نهال گردو فرنور پیوندی

نهال گردو فرنور دارای مغز بسیار درشت با رنگ روشن و طعم عالی می باشد. این نهال گردو تا ۶ متر نیز ارتفاع دارد.

گردو فرنور بصورت نیمه عمودی رشدمی کند.میزان باردهی آن در سال های ایتدایی حدود یک تن بوده اما با گذشت چندین سال رشد و کیفیت محصول و میزان آن بالا میرود و به حدود ۶ تا ۸ تن می رسد.

میزان باردهی نهال گردو فرنور بین ۶ تا ۸ تن با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی و ارتفاع از سطح دریا است.

نهال گردو فرنور پیوندی از بهترین ارقام نهال می باشد که تا ۷ تن بار گردو میدهد.

گردو فرنور پیوندی در سال های اولیه نباید خیلی انتظار باردهی محصول را داشت اما وقتی محصول به سن بلوغ و رشد خوب رسید شاهد باردهی بالایی از این رقم خواهید بود.

در این درخت باید به هرس کردن آبیاری و خاک و کوددهی به وقت و میزان مناسب توجه داشت کوددهی در زمان درست در روند رشد محصول بسیار تاثیرگذار خواهد بود.زمان کاشت مناسب برای گردو فرنورپیوندی در ماه های بهمن می باشد.

اگر قصد دارید درخت گردو فرنور پیوندی را در یک باغ بزرگ بکارید آنها را در فواصل ۷*۵ کاشت شود عملکرد مطلوب تری را نشان میدهد.بر اساس تحقیقات باغداری به ازای هر ده درختی که کاشت می شود یک درخت گرده افشان وجود داشته باشد در باردهی و کیفیت محصول تاثیر بهتری خواهد داشت.

هر درختی به قدری می تواند ارتفاع پیدا کند و وقتی بزرگ شد اگر میزان فاصله بین آنها رعایت نشود موجب در هم رفتن شاخه ها با یکدیگر می گردد پس بایستی به این موضوع توجه کنیم.فاصله کاشت هم عبور افراد را راحت تر می کند و هم شاخ و برگ ها در هم قرار نمی گیرند.نهال گردو چندلر –نهال گردو کانادایی – نهال گردو خوشه ای و نهال گردو اسرائیلی نیز با باردهی بالا برای کاشت در مناطق معتدل و نسبتا سرد مفید بوده و عملکرد عالی را به همراه دارد.برای مشاهده میزان باردهی و خصوصیات روی هر کدام کلیک کنید.

عملکرد نهال گردو فرنور; ارتفاع از سطح دریا گردو فرنور پیوندی

ارتفاع در خت گردو فرنور پیوندی از سطح دریا از ۱۰۰۰ تا حدود ۳۰۰۰ متر بهتر است .در صورت بیشتر شدن ارتفاع ممکن است با کاهش میزان باردهی محصول روبه رو شوید.قبل از اینکه شروع به کاشت ارقام نهال گردو کنید باید با توجه به نوع نهال ارتفاع از سطح دریا را در نظر بگیرید سپس اقدام به کاشت نمایید.

گردو فرنور پیوندی شکل گردی داشته و به ۱۲ تا ۱۴ گرم میرسد.بصورت اقتصادی عمر طولانی دارد و باردهی آن بصورتی تجاری می باشد.

از نظر عملکرد عالی بوده و باردهی از سال اول شروع می شود.رقم تجاری می باشد که سالانه فروش بالایی در میان انواع نهال گردو دارد.

چگونه نهال گردو فرنور را تقویت کنیم

بعد از خرید نهال گردو فرنور نیز همانند دیگر ارقام به یکسری از فاکتورهای رشد نیاز دارد که بایستی برای باردهی بهتر تامین شود.آبیاری-کوددهی-هرس کردن-تغذیه مناسب و برخی چیزهای دیگر برای هر نهال لازم و ضروری می باشد.

وقتی برخی از باغداران و کشاورزان میزان باردهی فرنور را می پرسند به آنها می گوییم اگر بتوانید تمامی رسیدگی های لازم را برای درخت گردو فرنور فراهم کنید و در شرایط سازگار آب و هوایی با این نهال بکارید تا ۷ تن بار میدهد.

فاصله کاشت نهال گردو فرنور پیوندی

نهال گردو فرنور بایستی در فواصل ۵*۷ بکارید تا بازدهی خوبی را مشاهده کنید.

سرما مورد نیاز نهال گردو فرنور
فرض کنید هر ساله ارقام نهال گردو شما در سرمای زمستان قرار بگیرد اینگونه ممکن است در اثر سرما از بین برود پس بایستی حتما رقمی را بکارید که پایداری خوبی به سرما داشته باشد.اگر سرما لازم به درخت گردو فرنور نرسد نمی تواند بخوبی رشد کند.بین ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ ساعت سرما نیاز دارد که حتما باید فراهم شود.نهال گردو پکان آمریکایی برای مناطق گرمسیر و نیمه گرمسیر مناسب می باشد می توانید این رقم را تا ۵۰ درجه سانتی گراد بکارید بدون اینکه بسوزد و آسیب ببیند.

اگر در منطقه سرد زندگی می کنید اصلا نگران نباشید چرا که با فرنور دیگر نهال گردو شما دچار یخ زذگی و سرمازدگی نخواهند شد.

گرده افشان نهال گردو فرنور
بهتر است از گرده افشان برای باردهی بالاتر استفاده کنید گرده زا می تواند در عملکرد و بازدهی ارقام نهال تاثیر بسزایی داشته باشد.فرنت و فرانکوت برای نهال گردو فرنور گرده زا مناسبی است.

ممکن است در برخی حالات گل های ماده بخوبی گرده تولید نکنند و یا انتقال گرده بر اثر شرایط جوی از بین برود پس بهتر است برای عملکرد بالا درخت گردو فرنور پیوندی حتما مابین درختان از گرده افشان استفاده کنید.

نهال گردو فرنور پیوندی از بهترین ارقام نهال می باشد که تا ۷ تن بار گردو میدهد 

آبیاری نهال گردو فرنور
آبیاری در رشد و پرورش نهال گردو حرف اول را میزند.میزان آبیاری با توجه به نوع نهال –سن و خاک متفاوت است اما بهتر است برای آبیاری گردو فرنور تابستان ها هر هفته یکبار و در زمستان ها بستگی به میزان سرما دارد اگر خیلی سرد بود بهتر است اصلا آبیاری صورت نگیرد و اگر نسبتا متعادل بود هر ۱۰ تا ۱۵ روز یکبار.

کود نهال گردو فرنور
درخت گردو فرنور برای رشد و بازدهیبه دو شکل کود ارگانیک (حیوانی) و شیمیایی نیاز دارد طوری که عناصر مهم زیر در آنها موجود باشد :

پتاسیم
فسفر
کلسیم
نیتروژن
ریزمغذی
تا ۵ تن کود پوسیده دامی در هر هکتار برای رشد گردو فرنور لازم است.

میزان باردهی نهال گردو فرنور و زمان باردهی گردو فرنور پیوندی
بهترین زمان برای کاشت نهال گردو فرنور در فصل پاییز و یا زمستان می باشد که ریشه ها در خواب هستند و آسیبی به آنها وارد نمی شود.میزان باردهی این رقم بالا می باشد و از هر درخت چیزی حدودا بین ۵۰ تا ۷۰ کیلوگرم بار گردو را می توان بدست آورد.در سال های اول بین ۳ تا ۳۰ عدد گردو میدهد و جزو نهال گردو زودبازده می باشد.

زمان باردهی نهال گردو فرنور پیوندی دو هفته آخر شهریورماه می باشد

اینکه هر درختی چقدر بار می دهد علاوه بر نوع نهال گردو به شرایط و موقعیت جغرافیایی-میزان رسیدگی باغدار از لحاظ آبیاری و کوددهی و تغذیه نیز بستگی دارد.بطور کلی میزان باردهی این رقم بالا می باشد.در سن کمتر نهال گردو مثلا یک و دو سالگی شاهد یک تن بار گردو خواهیم بود و در سن یالغ شدن این میزان بسیار افزایش پیدا می کند.

میزان باردهی نهال گردو فرنور بین ۶ تا ۸ تن است

نهال گردو فرنور پیوندی از دسته ارقام پیوندی بود که در کشور فرانسه تولید شد و با اینکه مدت زمان کمی از حضورش می گذرد کاشت بسیار زیادی از آن بوده است.خیلی از مناطق ایران هستند که دارای هوایی معتدل تا سرد می باشند و زمینه کاشت را برای فرنور فراهم می سازند.

 

ظاهر ,قدرت رشد نهال گردو فرنور

دارای ظاهری گرد می باشد و برجسته است.از نظر ضخامت پوست نازکی دارد و قدرت رشد نسبتا خوبی را دارد.

عمر نهال گردو فرنور

درخت گردو که بیش از ۱۰۰ سال عمر اقتصادی داشته باشد جزو ارقام خوب است.نهال گردو فرنور از ارقامی است که بیش از ۱۰۰ سال عمر می کند و می توانید بار تجاری گردو را برداشت کنید.

فاصله کاشت نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور بایستی در فواصل ۵*۷ بکارید تا بازدهی خوبی را مشاهده کنید.در نظر نگرفتن فاصله میان درخت گردو می تواند موج

ب کاهش عملکرد و بازدهی نهال گردو شود.

مقاومت نهال گردو فرنور به بیماری و آفات
نهال گردو فرنور مقاومت و پایداری عالی به سرما و بیماری دارد بخصوص در برابر بیماری بلایت و خط سیاه و کرم سیب .

چرا استقبال از خرید نهال گردو فرنوربالاست

نهال گردو فرنور; گردوهایی درشت با مغز پر میدهد از طرفی پوست کاغذی بودن آن است که آنرا متمایز از دیگری کرده است.از بهترین ارقام به دلیل خصوصیاتی که دارد می باشد.برداشت آسانی دارد و ارتفاع آن خیلی بالا نیست

»بهترین نهال گردو مناطق کوهستانی و سردسیر است«

البته ارتفاع نسبتا بلندی دارد اما بارس کردن می توان میزان ارتفاع را بسیار کم کرد.برجسته بودن گردوها و طعم شیرین و چربی که دارد می تواند این رقم را از دیگر ارقام متمایز کند.

نکات مهم در خرید نهال گردو فرنور پیوندی

نهال گردو را باید از مرکزی تهیه کنید که نهال هایی سالم و بدون آفت را تولید کند سعی کنید به همراه کارت سلامت نهال گردو خود را خریداری نمایید. از سلامت ریشه و تنه مطمئن شوید.

هر نهالی را که می کارید با احتیاط کاشت صورت بگیرد و رسیدگی های لازم برای باردهی انجام شود.اگر منطقه دارای شرایط اقلیمی مناسبی برای کاشت فرنور است کاشت را شروع کنید.نهال گردو فرنور خیلی تحمل خشکی بالا را ندارد پس حواستان باشد منطقه خشکی را برای کاشت در نظر نگیرید که در نهایت شاهد باردهی خوبی نخواهید بود.

در هفته های پایانی شهریور می توانید گردو فرنور را برداشت کنید.فراموش نکنید برداشت را در زمان درست انجام بدهید نه طوری باشد که نارس بوده و نه طوری که زیادی بر روی درخت بماند و مغز آن سیاه شود. حالا چه بصورت قدیمی و سنتی باشد و یا بصورت جدید و مگانیزه.این تصور که بیشتر بماند درشت و رسیده می شود اشتباه است.

مناطقی که می توان نهال گردو فرنور را کاشت

برای تشخیص اینکه ببینید می توان نهال گردو فرنور را در منطقه شما کاشت یا خیر بایستی ارتفاع منطقه خود را بدست آورده و اگر بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ متر بود کاشت ممکن است.

بطور کلی گردو فرنور پیوندی در استان های کرج – آذربایجان غربی – ایلا م – همدان – کردستان – لرستان –تهران – هرمزگان و.. مورد کاشت قرار می گیرد و باردهی خوبی خواهد داشت.

خرید نهال گردو فرنور; قیمت نهال گردو فرنور پیوندی

خرید نهال گردو خوب یکی از مهم ترین بخش های تولید درخت گردو است , باید به دقت و درست خریداری شود از این رو نهالستان اصیل گردو با سابقه ی چندین ساله و با متخصصان توانسته به عنوان عرضه کننده برترین نهال گردو در کشور فعالیت کند.

برای خرید نهال گردو فرنور پیوندی می توانید مرکز اصیل گردو را انتخاب کرده و ثبت سفارش کنید و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید و مشاوره کاملا رایگان داشته و پرسش خود را مطرح نمایید.

تمامی ارقام نهال گردویی که از مرکز اصیل گردو خریداری می کنید دارای کارت سلامت و قرنطینه کشوری می باشد و می توانید با خیالی آسوده خرید خود را به ثبت برسانید.

نهال ها با تضمین قیمت و کیفیت عرضه می شود و می توانید با اطمینان خاطر خرید نمایید.

نهالستان یاسین نهال با مدیریت مهندس یاسین سعادت همواره با مشاوره های خرید نهال در خدمت مشتریان عزیز دز سراسر کشور می باشد.

برای اطلاع از قیمت نهال گردو باید  در همان روز تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *