نهال گردو شیلی

نهال گردو چندلر بذری

نهال گردو شیلی

گردو شیلی یک محصول وارداتی از کشور شیلی بوده که در برخی از نهالستان های کشور ما نیز کاشت می شود که نهالستان رویال نهال رونق، این رقم را با کیفیت تضمینی برای باغداران ارائه می کند.

مشخصات: گردو شیلی ظاهری بیضی شکل داشته و مقاومت آن نیز بسیار بالاست. نهال این گردو نیز خیلی سریع به باردهی میرسد و از این نظر صرفه اقتصادی قابل قبولی دارد. گردو شیلی پوست کاغذی داشته و این پوسته به قدری نازک است که مغز گردو به راحتی قابل دیدن می باشد. دلیل اصلی محبوبیت گردو شیلی کیفیت و مرغوبیت بالای مغز آن نسبت به سایر ارقام گردو می باشد و جالب است بدانید از صد در صد گردو، 85 درصد را مغز تشکیل میدهد. لقب اصلی گردو شیلی نیز کاغذی ترین گردو است.

نکته: مقاومت خوب و بالای گردو شیلی نسبت به سرمای بهاره و در برابر بیماری ها بسیار عالی است به همین دلیل مورد علاقه باغداران سراسر دنیا می باشد.

باردهی تجاری نهال گردوی شیلی از سال  پنجم شروع می شود در حالی که باردهی اقتصادی ارقام دیگر از سال نهم آغاز میشود.


در این مقاله شما را با مزایای خرید نهال گردو شیلی آشنا خواهیم کرد ، پس تا انتها با ما همراه باشید.


مشخصات گردوی شیلی:


گردو شیلی نوعی گردو با پوست کاغذ است پوسته آن بسیار نازک است و مغز گردو آن به راحتی قابل مشاهده است.
گردو شیلی ظاهری بیضی دارد و اگرچه رقم پوست کاغذی است اما مقاومت آن بسیار زیاد است. دلیل اصلی محبوبیت گردوی شیلی کیفیت بالای هسته آن در مقایسه با سایر انواع گردو است.
جالب است که در ۱۰۰٪ گردو ، ۸۵٪ هسته آن است. عنوان اصلی گردو شیلی بیشترین مقدار گردوی کاغذی است.
مشخصات نهال گردو شیلی:
نهال های گردو شیلی برای اولین بار از شیلی به کشور ما وارد می شوند ، آنها یکی از انواع اصلاح شده ژنتیکی گردو هستند ، دقیقاً مانند گردوهای ژنوتیپ بنفش عالی. شیلی مانند ایران یکی از قوی ترین کشورهای تولید کننده گردو است و بسیاری از انواع پیشرفته گردو در این کشور کشت می شود.
جوانه های نهال گردوی شیلی برای رشد در شرایط سرد زیر ۷ درجه سانتیگراد به ۷۰۰ تا ۵۰۰ ساعت زمان نیاز دارند و تا ۱۱- درجه را تحمل می کنند.


نرخ بازگشت گردو شیلی:


نهال های گردوی شیلی نیز به سرعت میوه می دهند که از این لحاظ از نظر اقتصادی امکان پذیر است. نتایج اقتصادی این رقم از سال ۵ پس از ثابت شدن نهال شروع می شود ، در حالی که نتایج اقتصادی سایر ارقام گردو به جای بذر به صورت بذر انجام می شود که معمولاً از سال ۹ شروع می شود.
توجه: گردوی شیلی به دلیل مقاومت خوب و زیاد در برابر سرما بهاره و مقاومت در برابر بیماری بسیار جالب توجه است ، بنابراین باغداران سراسر دنیا آن را دوست دارند.
انواع نهال گردو شیلی:
شیلی ارقام مختلف و انواع گردو با کیفیت داردکه انواع آن در درجه های مختلف در نهالستانهای کشور ما است. این ارقام عبارتند از:
۱. نهال گردو چندلر شیلی
۲. نهال گردوی شیلی
3.نهال گردوی خوشه ای شیلی:
گردوی بوته ای شیلی یکی از بهترین انواع گردو است که از شیلی وارد می شود. این رقم همچنین یک نوع ترکیبی با عملکرد نسبتاً زیاد است. از ویژگی های خوب گردوی شیلی عملکرد سریع و مغز زیاد آن است.


نهال گردو شیلی را در باغ بکارید


بیشتر باغ های موجود گردو در کشور ما مشکلات زیادی دارند ، زیرا بسیاری از باغداران اطلاعات کافی در مورد شرایط کاشت هر نوع گردو ، به ویژه گردوی وارداتی مانند گردو شیلی ندارند.
این نوع مشکلات در باغهایی که قبلاً کار می کردید بیشتر دیده می شود. معمولاً این باغات که گردوی شیلی می کارند با مشکلاتی مانند آبیاری سنتی ، شیوع آفات و بیماری ها ، عملکرد پایین دانه ، گیاهان پیوندی و کیفیت پایین محصول روبرو هستند.
مشکلات فوق باعث شده است که متوسط ​​میزان تولید گردوی ایرانی به ۱.۵ تا ۲ تن در هکتار برسد ، در حالی که میانگین تولید گردو در کشورهای پیشرو حدود ۵ تا ۱۰ تن در هکتار است.
بنابراین ، توصیه می کنیم اگر قصد کاشت و پرورش نهال گردو شیلی را دارید ، حتماً با یک مهندس کشاورزی باتجربه مشورت کنید تا بیشترین عملکرد و سود را برای محصولات خود کسب کنید. با انجام این کار ، علاوه بر کسب سود قابل توجه ، می توانید به توسعه عملکرد کشاورزی کشور در بخش گردو نیز کمک کنید.


قیمت نهال گردو شیلی


تمام ارقام گردو موجود و کاشته شده در نهالستان رویال نهال رونق دارای گواهینامه ، کیفیت بالا و قیمت مناسب هستند ؛ برای کسب اطلاعات دقیق در مورد قیمت نهال و گردوی شیلی ، لطفاً با شماره تماس ذکر شده در وب سایت تماس بگیرید تا کارشناسان ما راهنمای شما را ارائه دهند .
عمده فروشی نهال گردو شیلی:
به دلیل کیفیت عالی گردو شیلی ، سالانه تعداد زیادی گردو از شیلی وارد می شود. اما با توسعه کاشت و پرورش نهال گردو شیلی ، می توان هزینه واردات را کاهش داد. در عوض ، کشور این نوع گردوها را در نهالستان. مراکز معتبر نهال گردوی شیلی را با گواهینامه خریداری می کنند.

ظاهر و مغز گردو شیلی


گردو شیلی بسیار پوست کاغذی بوده طوری که مغز گردو از پوشش چوبی ان دیده می شود.۸۵%این گردو مغز می باشد.که در دنیا کاغذی ترین گردو معرفی شده است.این گردو بیضی بوده ومقاومت بسیار زیاد این گردو به سرما و کاغذی بودنش آن را متمایز و منحصر به فرد کرده است.


توجه: تنها گردو یی که مغز ان از پوشش چوبی دیده می شود و ۸۵%ان مغز می باشد.ارزش اقتصادی گردو شیلی ونیاز سرماییگردو میوهای گرد، با دو پوسته، یکی نرم و سبزرنگ که به تدریج خشک می‌شود و از بین می‌رود و دیگری سخت و چوبی است. مغز آن خوراکی است و روغن فراوان دارد. گردو، میوه مغزدار باارزشی است که انواع مختلفی دارد و دارای چوب باارزش،جوانه های گردو به ۷۰۰ الی ۱۵۰۰ ساعت سرمای زیر ۷ درجه نیاز دارد،دمای تا ۱۱- درجه را تحمل می کند

برای خرید این نهال، می توانید بصورت شماره های ثبت شده در پایین صفحه با ما در تماس باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *